welcome  

ויצאתי לעולם

נעים להכיר, אני Yael.

אני בלוגרית רב תחומית, מעצבת, צלמת ויוצרת תוכן עבור מטיילים רבים בארץ ובעולם מניסיון שצברתי לאורך השנים… בזכות אותם אנשים שפונים אליי ונותנים בי אמון וחוזרים אליי מרוצים מחופשה ומחוויות מעלפות בארץ ובעולם, הפכתי תחביב אישי לעבודה במשרה מלאה , עבודה מתוגמלת בהמון שביעות רצון בהודעות תודה על כך שהמידע בבלוג שידרג את הטיול. המשיכו לקראו כדי לגלות עוד פרטים על טיול איכותי ומפתיע?

yael cohen veyatsati laolam

Sometimes you make choices in life and sometimes choices make you

my blog

הבלוג שלי

הבלוג ויצאתי לעולם הוא פיסת גן עדן לכל מי שרוצה לטייל בעולם ובארצנו היפה, טיול זוגי או משפחתי, ולקהל הרחב עם מידע רב גם לשומרים על המסורת היהודית

הבלוג הראשון שלי נולד ביחד עם תחרות סיפורי לידה בשנת 2006, פוסט ראשון בחיי באתר שלימים הפך להיות וואלה, תחרות בה זכיתי במקום הראשון ומכאן התשוקה שלי לכתיבה ולהעברת החוויה גדלה. הרי עם האוכל בא התיאבון. תחת גג אותו בלוג ראשוני קיבלתי המון הכרה כולל המון קידומים בעמוד הראשי עד שלאחר 10 שנים זכיתי גם בפרס בלוגרית השנה. החשיפה הזו גרמה לי לרצות לפתוח אתר/בלוג עצמאי בו ביקרו אנשים מחוברים לחיים הטובים ומודעים לרצון שלהם  לטייל בארץ ובחו"ל, להנות ולחיות את החוויה בצורה המושלמת ביותר.

ויצאתי לעולם בעצם מיצג מטפורה למה שעבר עליי מהרגע שהפכתי לאמא. אבל לא רק. תהליך היצירה, תהליך הכתיבה, וכמובן תהליך הנסיעות היו עבורי אותם רגעי שהאני הפנימי יצא לעולם….ואת כל מה שגיליתי, למדתי, השכלתי לאורך המסע הנפלא הזה, אני רוצה לחלוק עימכם וגם אתם תתחילו לצאת לעולם!

My Story

הסיפור שלי

איך אישה בגילי, שיש לה עבודה משגשגת עם תנאים מעולים שמאפשרים לה את החיים הטובים, קמה יום אחד ומחליטה לעזוב ולהקים עסק משלה? שואלים אותי כל פעם שפוגשים אותי

לא כל הנוצץ זהב הוא

All that glitters is not gold

אין בסיפור הזה "הוקוס פוקוס" או קיצורי דרך. בשנות העשרים לחיי חלמתי לעסוק בכתיבה, ביצירה, בעיצוב או בכל תחום אומנותי אחר. כבת להורים שעבדו בעבודת כפיים, הם רצו בשבילי את הכי טוב לדעתם, ולכן לא חשבו על אפשרות אחרת, אלא על לימודים אקדמיים. הנחתי את "הפנטזיות" שלי בצד ולמדתי לתואר בכלכלה.
לאחר מכן פגשתי את בעלי ובעקבות לימודיו בטכניון עברנו לחיפה. בסיום לימודיו , חזרנו למרכז, נולד הבן הבכור שלנו. זמן קצר אחר כך, כשהייתי כל כולי מוקסמת מהאימהות, נולד בננו השני, ולבסוף הצטרפה למשפחה הנסיכה הקטנה.

מבלי ששמתי לב בכלל, נכנסתי לשגרה. כשעצרתי להתבונן סביבי, הרגשתי שאני לא מוצאת את עצמי, לא מממשת את הפוטנציאל שלי, מבוזבזת, ונזכרתי שהדבר שאני הכי אוהבת זה ליצור, לא משנה מה, כל עוד ידיי או מחשבותיי יישאו פרי.

בספונטניות נרשמתי לקורס צילום. התאהבתי מחדש במצלמה, אביזר שהנחתי לפני שנים רבות במגירה וששכחתי ממנו לגמרי. בעקבות השיטוט באתרי צילום הבנתי שיש עולם שם בחוץ, ושאחרי ארבע עשרה שנה שבהן כתבתי את הסיפורים על פריי בטני שיצאו לעולם – הגיע זמן להתחיל לכתוב על החוויות ממסעותיי בעולם הגדול.

האוויר בפסגה הוא דליל, אבל יש מקום לכולם

והקול הזה שהדהד בראשי ואמר לי: את בטוחה שאת רוצה להסתכן? לצאת מאזור הנוחות שלך? איך עוזבים כשנמצאים בפסגה? ואם לא תצליחי, איך תחזרי לשוק העבודה בגילך? איך תתחילי הכול מחדש? איך, אחרי עשרים וחמש שנה, כשאת בראש הפירמידה, תסכימי לחזור להיות בתחתית הסולם, להילחם ולהוכיח את עצמך שוב? התקשיתי לחשוב בהיגיון ולהחליט. הרי עסקים קטנים רבים כל כך נסגרים אחרי תקופה קצרה. הרגשתי לכודה!

ובו בזמן הרגשתי כמו פרח נבול. הילדים ביקשו ממני לחייך, אבל לא הצלחתי. לא הצלחתי להיות שם בשבילם. הייתי מתוסכלת וטרודה במחשבות כל היום.

I have a dream

ואם יגידו לי שאני חיה בסרט? אז מה, עניתי לעצמי, מה הפואנטה בלהקשיב להם? יש לי חלום. אני רוצה לצאת לעצמאות ולעסוק במשהו שאני אוהבת, ואני לא צריכה להתבייש להוציא את החלום שלי לעולם. כן! אני חולמת בגדול וזאת מתנה! כן, החלומות שלי לגמרי יכולים להתגשם! החלום הזה יכול לשנות לי את החיים! הבנתי שהעתיד שלי בידיים שלי

Short and sweet

אני זוכרת את הרגע ההוא לקראת חנוכה. נחשפתי לתמונות מנצנצות מכל קצוות תבל. חג האורות בכל מקום, ורק אני מרגישה כבויה.
הסתכלתי על בעלי ואמרתי לו, אני עושה את זה!

בתוך כמה חודשים הקמתי אתר, שכתבתי את כל החומר שכתבתי במשך ארבע עשרה שנים, בחרתי את התמונות הנכונות – והנה אני כאן לעזור גם לכם לצאת לעולם!

להמשך קריאה

detox from your device

my ten things

10 דברים שיפתיעו אותך לגלות עליי

1
נולדתי בצרפת וחייתי בכפר קטן ליד AIX EN PROVENCE
2
עבורי שירת הצרצר ביערי עץ האורן היא מלודיה נהדרת שמזכירה לי את הילדות בפרובנס
3
הוריי נאבקו להקמת בית כנסת בכפר שלנו בפרובנס וקיבלו לשם כך קרוון מהמועצה, לאחר שהצליחו לאתר עשר משפחות יהודיות באזור.
4
כבר בגיל שלוש עשרה התחלתי את המסע הראשון שלי, כשעליתי לארץ לבד, בלי הוריי.
5
יש לי אוסף בולים מרשים במיוחד, ואני מקפידה להעשיר אותו בבולים מהמדינות שבהן אני מבקרת.
6
אני אוטודידקטית ומעצבת רב-תחומית, וזה מעודד אותי לרצות ללמוד דברים חדשים כל הזמן, וכמובן לגלות את נפלאות העולם.
7
אם היו לי מקום ואמצעים, הייתי מאמצת את כל החתולים והכלבים שלא שפר עליהם גורלם.
8
בזכות הטיולים בחוץ לארץ הצלחתי להתמודד עם אובדן קשה שחוויתי.
9
יש לי תואר ראשון בכלכלה ואני לא מחבבת את המקצוע הזה, בלשון המעטה.
10
לולא הציונות, איטליה היא המדינה שהייתי רוצה לגור בה.
שקופית קודמת
שקופית הבאה